Magda Linette i Katarzyna Piter poznały rywalki w Australian Open

Ljudmyła Kirczenok z Ukrainy oraz Eva Birnerova z Czech to tenisistki wylosowane przez poznanianki Magdę Linette i Katarzynę Piter w eliminacjach wielkoszlemowego Australian Open.
Na kortach w Melbourne trwają już eliminacje mężczyzn. Kobiety rozpoczną walkę o turniej główny australijskiego Wielkiego Szlema w czwartek. Magda Linette i Katarzyna Piter to dwie poznanianki, które w tych kwalifikacjach wystartują. Obie sa rozstawione.

Katarzyna Piter ma w drabince eliminacji nr 5. jej pierwsza rywalką będzie niżej notowana Czeszka Eva Birnerova. Zawodniczka z Pilzna jest notowana na 167. miejscu w świecie przy 118. pozycji poznanianki.

Jeśli Katarzyna Piter wygra, dalej trafia na zwyciężczynię pojedynku Yurika Sema (Japonia) - Julia Cohen (USA). W jej ćwiartce eliminacji jest także inna Polka, Paula Kania, która zaczyna eliminacje od Słowaczki Kristiny Kucovej.

Rozstawiona z nr 8 Magda Linette zagra z Ukrainką Ljudmyłą Kirczenok - 191. zawodniczką list światowych. Poznanianka jest, przypomnijmy, 121. Jeśli wygra z tenisistką z Ukrainy, zmierzy się albo z Chorwatką Terezą Mrdezą, albo Czeszką Lucie Hradecką.

Więcej o: