Poznanianka Agnieszka Kąkolewska wypadła z kadry Polski na eliminacje mundialu

Poznanianka Agnieszka Kąkolewska, a także libero Dorota Medyńska nie znalazły się w dwunastoosobowej kadrze reprezentacji Polski siatkarek, która w piątek w Łodzi w turnieju kwalifikacyjnym rozpocznie walkę o awans do finałów mistrzostw świata.
Agnieszka Kąkolewska to jedna z najmłodszych i najwyższa siatkarka reprezentacji Polski. Ma 19 lat i 197 cm wzrostu. To wychowanka Energetyka Poznań, która gra obecnie w Impelu Wrocław. Brała udział we wrześniowych Mistrzostwach Europy w Niemczech i Szwajcarii. W walce polskich siatkarek o mundial już nie weźmie udziału - nie dostała się do wąskiego składu, który ogłosił w czwartek selekcjoner Piotr Makowski.

Walka ta rozpocznie się w piątek, a rywalkami Polek będą kolejno: Szwajcaria, Hiszpania i Belgia. Awans zdobędzie zwycięzca turnieju rozgrywanego w Łodzi, możliwa jest także promocja z drugiego miejsca, pod warunkiem odpowiednio dobrego bilansu.

W kadrze znalazła się natomiast mieszkająca w Poznaniu siatkarka Rabity Baku Katarzyna Skowrońska-Dolata. Obok niej wystąpią: rozgrywające Izabela Bełcik i Joanna Wołosz, przyjmujące Małgorzata Glinka-Mogentale, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Mroczkowska i Anna Werblińska, środkowe Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał-Anioł i Maja Tokarska oraz libero Mariola Zenik.

Trener Piotr Makowski na czwartkowej konferencji prasowej podkreślił, że doświadczenie poszczególnych zawodniczek miało duży wpływ na ostateczną selekcję.

- Lena Dziękiewicz i Kaśka Gajgał to środkowe z bardzo dużym doświadczeniem, wielokrotne reprezentantki Polski. Maja Tokarska zrobiła natomiast bardzo duży postęp; widać, że jest silniejsza, szybsza. Agnieszka Kąkolewska dorównywała wszystkim ambicją i wolą walki, ale jej doświadczenie to na razie przyszłość - powiedział szkoleniowiec.

Oprócz Agnieszki Kąkolewskiej w kadrze na turniej eliminacyjny nie znalazła się również libero Dorota Medyńska.

Więcej o: