Nowy Rok także biegiem. O godz. 14 start na Cytadeli. Dołączycie?

Jak pozbyć się świątecznych kilogramów i dobrze rozpocząć 2014 rok? Poznańscy miłośnicy biegania mają na to sposób. Rok 2014 rozpoczną biegiem na dystansie 5 km. Start na Cytadeli.
Bieg rusza o godz. 14 pod hasłem "N-owy R-ok K-oniecznie B-iegowo!". Uczestnicy spotkają się na poznańskiej Cytadeli (przy schodach od strony Al. Niepodległości) i wspólnie pokonają ok. 5 km. Na osoby biorące udział w wydarzeniu organizowanym przez Night Runners, autorki bloga "Kobiety Biegają" we współpracy z Endu Shop, będą czekać też niespodzianki.

- Przez cały rok regularnie spotykamy się na wspólnych wieczornych treningach nad Maltą i na Cytadeli. Bierzemy też udział w zawodach - mówi Tomasz Makowski, prezes stowarzyszenia Night Runners. - W tym roku oprócz naszych poniedziałkowych i czwartkowych zajęć już po raz drugi w historii postanowiliśmy skutecznie wbiec w Nowy Rok, zachęcając do aktywnego spędzania czasu wszystkich poznaniaków.

Wtóruje mu Zofia Wawrzyniak, współautorka bloga "Kobiety Biegają". - Staramy się "rozbiegać" kobiety w Poznaniu, organizując nasze kobiece spotkania biegowe nad Maltą czy Rusałką. Zapraszamy na nie wszystkie dziewczyny, zarówno początkujące, jak i te bardziej zaawansowane. Noworoczny bieg organizujemy z Night Runnersami już po raz drugi i mamy nadzieję, że będzie to nasza coroczna tradycja.

Pomysł na organizację biegu noworocznego zrodził się spontanicznie. Rok temu wzięło w nim udział ponad 100 chętnych. Tym razem liczba uczestników będzie zapewne wyższa.

- Przyłączając się do wydarzenia, chcemy pokazać, że bieganie może sprawiać też radość - mówi Wojciech Kruczyński z Endu Shop. - Zapraszamy do udziału zawodników, dla których wydarzenie może stanowić etap przygotowań do Poznań Triathlon 2014, jak i wszystkich, którzy chcą aktywnie rozpocząć nowy rok.

W noworocznym biegu może wziąć udział każdy.