Krispol Września wysłał rywala do Tasmanii. Ten stamtąd wrócił

W pierwszej lidze siatkówki wielkopolskie drużyny nie przywiozły z wyjazdów żadnej wygranej. Krispol Września przegrał jednak w Suwałkach po tie-breaku.
Siatkarki KS Murowana Goślina kończą rok na siódmej pozycji po tym, jak uległy 1:3 wiceliderowi pierwszej ligi Developresowi Rzeszów. Udany był początek pierwszego seta, do stanu 11:11 oraz set drugi, w którym Małgorzata Sobolewska i Aleksandra Bekas zdemolowały silny rzeszowski zespół.

Developres Rzeszów - KS Murowana Goślina 3:1

Sety: 25:21, 16:25, 25:17, 25:18

Developres: Cieśnik, Olszówka, Warzocha, Śliwińska, Szady, Szeremeta oraz Filipowicz (libero), Peret (libero), Nowakowska, Adamska Murowana Goślina: Baran, Bekas, Sobolewska, Wyrwa, Pawlicka, Jaroszewicz oraz Wałęsiak (libero), Galant, Stroiwąs

Inne wyniki: SMS Sosnowiec - Zawisza Sulechów 1:3, Sparta Warszawa - Budowlani Toruń 0:3, KSZO Ostrowiec - Silesia Mysłowice 3:1, Karpaty Krosno - Wisła Kraków 3:1

W pierwszej lidze mężczyzn Krispol Września uległ Ślepskowi Suwałki 2:3, choć po dwóch setach gracze z Wielkopolski prowadzili 2:0. Strona internetowa suwalskiej drużyny napisała w relacji: "Wróciliśmy z bardzo, bardzo dalekiej podróży, z Australii, a może z Tasmanii, gdzie byliśmy po dwóch pierwszych, przegranych setach, do Suwałk".

Jeszcze w trzecim secie siatkarze z Wrześni remisowali 19:19. Sześć akcji dzieliło ich od sensacyjnej wygranej w Suwałkach do zera. Ostatecznie przegrali spotkanie w pięciu setach.

Ślepsk Suwałki - Krispol Września 3:2 Sety: 21:25, 24:26, 25:22, 25:16, 15:7

Ślepsk: Makowski, Winnik, Modzelewski, Skrzypkowski, Kałasz, Schamlewski oraz Andrzejewski (libero), Bell, Skorij, Pachliński Krispol: Jurkojć, Iglewski, Chwastyniak, Narowski, Murdzia, Dobosz oraz Dębiec (libero), Gajowczyk, Kempiński, Rohnka, Bielicki