"Cześć, jestem Kasia i pogramy razem w siatkówkę". Katarzyna Skowrońska-Dolata trenowała z setkami dzieci [ZDJĘCIA]

Tłum dzieci biegający wokół hali Arena i Katarzyna Skowrońska-Dolata wołająca: "Powoli! Nie tak szybko! To rozgrzewka, więc tylko truchtamy". Poznańska hala zamieniła się w weekend w żywioł pełen siatkarskiej pasji.
Obserwuj autora na twitterze

Otwarty trening dwukrotnej mistrzyni Europy Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty z dziećmi ściągnął na trybuny mnóstwo dzieci. Było ich około 200, wszystkie chciały nie tylko poćwiczyć ze znaną siatkarką, ale także spotkać się z nią, porozmawiać i zrobić zdjęcia. Wraz z Katarzyną Skowrońską-Dolatą trening z dziećmi prowadziła też jej młodsza koleżanka reprezentacyjna, Agnieszka Kąkolewska - uczestniczka ostatnich Mistrzostw Europy w Niemczech i Szwajcarii. To wychowanka Energetyka Poznań, który organizował imprezę. Teraz jest zawodniczką Impelu Wrocław.

Katarzyna Skowrońska-Dolata w środę wróciła do Poznania z Azerbejdżanu, gdzie gra w Rabicie Baku. Jest z pochodzenia warszawianką, ale w Poznaniu mieszka na stałe i tu osiądzie po zakończeniu kariery. Dlatego chce spopularyzować siatkówkę w tym mieście i zwiększyć poziom zainteresowania nią wśród dzieci.

Zabawowy trening w Arenie miał właśnie służyć temu, aby dzieci polubiły ten sport i aby przyjemnie się im on kojarzył. Poza tym przyszli siatkarze mieli też okazję się poruszać. Zadanie, jakie stanęło przed Katarzyną Skowrońską-Dolatą i Agnieszką Kąkolewską było trudne, gdyż na parkiecie znajdowała się masa dzieci. Gdy mistrzyni zaleciła rozgrzewkowy trucht wokół sali, dzieci popędziły na złamanie karku. - Powoli! Wolniej! To tylko rozgrzewka - apelowała olimpijka z Pekinu.

Dzieci były bardzo przejęte i stosowały się do zaleceń. A Katarzyna Skowrońska pokazywała im, jak należy wykonywać poszczególne ćwiczenia treningowe. Jak wygląda siatkarki koszyczek z rąk, jak powinny być one ułożone, jak prawidłowo odbijać piłkę palcami, a jak dołem.

Trening poprzedził turniej z udziałem młodziczek, który wygrał Energetyk Poznań. Startowały także inne zespoły wielkopolskie: Amber Kalisz, Szamotulanin Szamotuły, Sparta Złotów, Olimp Września i UKS Środa Wlkp. Organizatorem był Energetyk Poznań i Energetyczna Akademia Siatkówki Enea.

CZY KATARZYNA SKOWROŃSKA-DOLATA TO NAJLEPSZA POLSKA SIATKARKA