Marszałek rozdał pieniądze wielkopolskim sportowcom. Kto dostał najwięcej?

Sześciu sportowców i trzech trenerów dostało nagrody pieniężne od marszałka województwa wielkopolskiego za medale, które zdobyli w 2013 r.
W kończącym się roku medali na imprezach światowych nie było zbyt wiele. Największe sukcesy wśród Wielkopolan odniosła kolarka Katarzyna Pawłowska z Jedynki Kórnik. Za złoty medal mistrzostw świata dostała od marszałka 10 tys. zł.

Mniejsza suma, 8 tys. zł, trafiła do kaliskiej kajakarki Marty Walczykiewicz za wicemistrzostwo świata, a 6 tys. zł - do zapaśniczki Moniki Michalik oraz wioślarzy Adama Wicenciaka i Dawida Grabowskiego za wicemistrzostwo Europy. Kanadyjkarz Marcin Grzybowski, który na nistrzostwach Europy był trzeci, dostał 4 tys. zł.

Nagrody dostali także sportowcy niepełnosprawni: Maria Ogińska (trzy medale X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Pyeongchang), Gerard Kuskowiak i judoczka Natalia Brzykcy.

Marszałek nagrodził kwotą 6 tys. zł trenerów Czesława Cybulskiego (młociarze, w tym mistrz świata Paweł Fajdek) oraz Roberta Taciaka (trener Katarzyny Pawłowskiej), a sumą 5 tys. zł - Tomasza Kryka, trenera kadry narodowej kajakarzy.

Specjalną nagrodę 5 tys. zł dostali Wojciech Skrzypczyński, przez lata związany z sekcją kajakową Posnanii, oraz były prezydent Poznania Andrzej Wituski.