Podczas turnieju w Suchym Lesie dzieci zagrają oficjalną piłką mundialu 2014

Ponad trzysta dzieci weźmie udział w III Turnieju Mikołajkowym, który w najbliższy weekend zostanie rozegrany w hali w Suchym Lesie. Atrakcją imprezy będzie Brazuca zaprezentowała właśnie oficjalnie piłka przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii.
W zawodach wezmą udział dzieci ze szkół podstawowych, zagrają w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6. W sumie w turnieju wystąpi ponad trzysta dzieci i będą one miały okazję poznać Brazucę, czyli oficjalną piłkę mundialu 2014 roku.

Jednym z organizatorów imprezy jest poznańska firma Red Box, która od niedawna prowadzi swoją akademię piłkarską na obiektach przy ul. Promienistej. Dyrektorem sportowym akademii został były piłkarz m.in. Warty Poznań i Lecha Poznań Arkadiusz Miklosik. - Naszym celem jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków do rozwoju sprawności fizycznej w połączeniu ze zdobywaniem najważniejszych umiejętności z zakresu piłki nożnej. Jesteśmy przekonani, że rozpoczęcie przygody z piłką w tak wczesnym wieku zaprocentuje w przyszłości, może nawet medalami na najważniejszych imprezach piłkarskich - mówi o nowym przedsięwzięciu.

Zespół Red Box Akademia Piłkarska wystartuje także w turnieju w Suchym Lesie.