Irlandia zagra w Poznaniu już po raz szósty w historii! Niewiele stadionów odwiedza tak często

Reprezentacja Irlandii niezwykle często grała w Poznaniu. We wtorek wystąpi tu już po raz czwarty, nie licząc turnieju Euro 2012.
Pierwsze spotkanie odbyło się 6 maja 1970 roku, a Polska wygrała 2:1 po golach Mariana Kozerskiego (zapomniany nieco zawodnik Stali Rzeszów) i Zygfryda Szołtysika. 26 maja 1976 roku w kolejnym meczu w Poznaniu biało-czerwoni trenera Kazimierza Górskiego szykujący się do startu na igrzyskach w Montrealu ulegli Irlandczykom 0:2, a obydwa gole strzelił ten sam piłkarz, który trafił do polskiej bramki także w 1970 roku - Don Givens, były gracz Manchesteru United. Wreszcie jesienią 1991 roku doszło w Poznaniu do pamiętnego meczu eliminacji Euro'92.Na blogu nr 10 tak piszą o nim bracia Nosalowie : "16 października 1991 r. na stadionie w Poznaniu obie drużyny potrzebowały zatem kompletu punktów. W zespole Charltona wystąpiło tego dnia sześciu graczy, którzy posmakowali gry zarówno na Euro '88, jak i Italia '90 (Bonner, Moran, Morris, Sheedy, Mc Grath i Cascarino), ale zagrał też młodziutki, wchodzący dopiero do zespołu Roy Keane. To był dziwny, emocjonujący, momentami porywający, chwilami irytujący, niezapomniany mecz."

Oto jego fragmenty:Do tego dodajmy dwa mecze turnieju Euro 2012. 10 czerwca 2012 roku zmierzyła się tu z Chorwacją i przegrała 1:3, a jedynego gola dla Zielonych strzelił Sean St. Ledger. Następnie 18 czerwca Irlandczycy ulegli Włochom 0:2 po bramkach Antonio Cassano i fantastycznym uderzeniu Mario Balotelliego.

I tą pieśnią zakończyli turniej w Poznaniu: