Sport.pl

Poznaniak Marcin Witkowski najlepszym trenerem wioślarskim w Polsce

rana, pap
17.11.2013 , aktualizacja: 17.11.2013 14:15
A A A
Ariana Borkowska, Julia Michalska, i ich trener Marcin Witkowski

Ariana Borkowska, Julia Michalska, i ich trener Marcin Witkowski (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta)

Marcin Witkowski, opiekun kadry wioślarek, został po raz drugi z rzędu wybrany najlepszym szkoleniowcem roku Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Wyróżnienie otrzymał również trener współpracujący z kadrą juniorów Jarosław Szymczyk.
Podopieczne Witkowskiego - Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (obie RTW Lotto Bydgostia), Joanna Leszczyńska i Sylwia Lewandowska (obie WTW Warszawa) zdobyły w sierpniu w Korei Południowej brązowy medal mistrzostw świata w konkurencji czwórek podwójnych. Był to jedyny medal polskiej reprezentacji na tej imprezie i pierwszy w historii polskiego wioślarstwa w tej konkurencji.

O wyborze Marcina Witkowskiego na trenera roku zadecydowała Kapituła Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas kursokonferencji trenerów i instruktorów w Poznaniu. Osobne wyróżnienie otrzymał Jarosław Szymczyk, którego syn i podopieczny Natan Węgrzycki-Szymczyk zdobył złoto na jedynce w mistrzostwach świata juniorów.

Trener żeńskiej kadry nie ukrywał, że mijający rok był niezwykle udany dla niego. - Oprócz brązowego medalu seniorek, srebro zdobyła czwórka w młodzieżowych mistrzostwach świata. Wprawdzie osobiście nie byłem na tych zawodach, ale u progu sezonu to ja składałem tę osadę. Celem na przyszły rok jest przygotowanie dwóch załóg na mistrzostwa świata, myślę, że oprócz czwórki będzie to prawdopodobnie dwójka podwójna - powiedział Marcin Witkowski.

Młody, zaledwie 37-letni Witkowski już po raz czwarty został wybrany najlepszym trenerem roku.- Już słyszałem opinie, że nie jestem takim młodym trenerem. Ale tak poważnie, myślę, że moje sukcesy to zasługa całego polskiego wioślarstwa i nie czuję jakiejkolwiek zazdrości ze strony starszych kolegów - przyznał.

Szkoleniowiec kadry narodowej urodził się 14 października 1976 roku w Poznaniu. Przez dziewięć lat był zawodnikiem miejscowych klubów PTW Tryton i AZS AWF. Jako trener zaczął pracować w 1998 roku. Obecnie jest także koordynatorem w PTW Tryton. W 2001 roku ukończył poznańską AWF.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX