Trwa zwycięska passa Poznań City Center AZS. Znów pewna wygrana!

Poznań City Center AZS po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrał po raz ósmy z rzędu. Tym razem pokonany został wicelider I ligi - Dekorex Pabianice.
Zespół z Pabianic długo stawiał silny opór poznaniankom - do przerwy był remis 42:42, a po trzeciej kwarcie Poznań City Center AZS prowadził tylko 4 punktami i wynik do końca meczu był otwarty. Jednak czwarta kwarta należała do poznanianek. Zachowały więcej siły, mądrzej rozgrywały piłkę i powiększyły przewagę do 12 punktów, wygrywając ostatecznie spotkanie 90:78.

Największe zagrożenie w pabianickim zespole stanowiły dwie doświadczone centerki: Dorota Sobczyk i Leona Jankowska. Obie zawodniczki razem zdobyły 40 punktów - jednak to było za mało na akademiczki z Poznania. Jak przyznała trenerka Dekorex Pabianice Sylwia Wlaźlak, w jej zespole zabrakło wsparcia zawodniczek z obwodu i skutecznej obrony kontrataków poznanianek, z których zdobyły 15 punktów.

Poznań City Center AZS zagrał koszykówkę bardzo zespołową - pięć akademiczek zdobyło ponad 10 punktów, rozkładając ciężar gry na kilka zawodniczek. Świetnie spisała się Magdalena Koperwas, która oprócz ciężkiego zadania w obronie - zmierzenia się z dużo wyższą Dorotą Sobczak czy Leoną Jankowską, potrafiła skutecznie zagrać w obronie i zdobyć double/double, czyli 16 punktów i 14 zbiórek. Wielokrotnie zbierając piłkę na własnej tablicy, wyprowadzała skuteczną kontrę, zbierając ogromne brawa od wypełnionej po brzegi sali przy ul. Chwiałkowskiego. Najlepszym egzekutorem w sobotnim meczu okazała się zmienniczka - Elżbieta Giedrojć. W 24 minuty zdobyła 22 punkty. Za 2 punkty trafiła aż sześć z siedmiu oddanych rzutów, a za 3 punkty - dwa z czterech. Dołożyła jeszcze do tego wszystkie celne rzuty osobiste i tym samym była najwartościowszym graczem meczu

Poznań City Center AZS - Dekorex Pabianice 90:78

(20:21,22:21,22:18,26:18)

Punkty dla Poznań City Center AZS: Elżbieta Giedrojć 22, Magdalena Idziorek 17, Magdalena Koperwas 16, Kinga Woźniak 15, Barbara Skowronek 12, Żaneta Durak 6, Magdalena Ratajczak 2

Najwięcej punktów dla Dekorex Pabianice: Dorota Sobczyk 23, Leona Jankowska 17, Angelika Kowalska 11

Następny mecz Poznań City Center AZS zagra w sobotę 23 listopada o godz. 18.00 w Łodzi z ŁKS.