Rekordowe zwycięstwo piłkarek Medyka Konin. Kto je zatrzyma? [ZDJĘCIA]

W 7. kolejce kobiecej ekstraligi piłkarki nożne Medyka Konin nie miały litości dla beniaminka z Częstochowy. Liderki tabeli rozgromiły zespół Gola 13:0. Hat-tricka ustrzeliły Anna Gawrońska i Aleksandra Sikora. To najwyższa wygrana koninianek w ekstralidze.
Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzyła Ewa Pajor, która wykończyła zespołową akcję koninianek. Najlepsza młoda piłkarka Europy sprawiała najwięcej trudności rywalkom. Była najczęściej faulowaną zawodniczką, jeszcze przed przerwą wywalczyła dwa rzuty karne. Pierwszego na bramkę zamieniła Anna Gawrońska, a drugą jedenastkę skutecznie wykonała... bramkarka Medyka Anna Szymańska.

Koninianki do przerwy prowadziły już 8:0, a rywalki z Częstochowy musiały grać w osłabieniu. Za faul na Ewie Pajor w polu karnym bramkarka Gola Karolina Klabis otrzymała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Ewa Pajor na drugą połowę już nie wybiegła. - Przy tak wysokim prowadzeniu nie było sensu. Ewa potrzebuje odpoczynku, bo w ostatnich dniach było wokół niej wiele zamieszania - tłumaczył później swoją decyzję trener Roman Jaszczak. Kiedy jego podopieczne wyszły na drugą połowę, Ewa Pajor poszła... udzielać wywiadu jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

Brak utalentowanej szesnastolatki dało się jednak zauważyć na początku drugiej połowy. Przez dwadzieścia minut koninianki nie były bowiem w stanie strzelić gola. Z upływem minut częstochowianki były jednak coraz bardziej wyczerpane rozpaczliwą obroną i dały sobie zaaplikować jeszcze pięć bramek.

Forma Medyka w bieżącym sezonie budzi postrach. Tylko w siedmiu meczach koninianki strzeliły 48 goli, tracąc zaledwie cztery! Z kompletem punktów pewnie przewodzą w tabeli, a kibice zastanawiają się, czy ktoś będzie w stanie zatrzymać zespół Romana Jaszczaka w drodze po pierwszy w historii tytuł mistrzyń Polski. 2 listopada o godz. 13 Medyk podejmie broniącą tytułu Unię Racibórz.

Medyk Polomarket Konin - ISD AJD Gol Częstochowa 13:0 (8:0)

Bramki: 1:0 Pajor (8.), 2:0 Sukiennik (14.-sam.), 3:0 Gawrońska (27.), 4:0 Sikora (28.), 5:0 Sikora (32.), 6:0 Woźniak (33.), 7:0 Gawrońska (40.-k.), 8:0 Szymańska (45.-k.), 9:0 Sikora (65.), 10:0 Gawrońska (68.), 11:0 Woźniak (69.), 12:0 Konat (74.), 13:0 Konat (89.)

Medyk: Szymańska - Szewczuk (82. Latuszek), Sławczewa (46. Sołtysiak), Chapeh, Konat - Sikora, Pakulska, Balcerzak, Woźniak (70. Flegel) - Pajor (46. Jankowska), Gawrońska