Derby koszykarek dla Poznań City Center AZS, wyjazdowa porażka "Polibudy" [ZDJĘCIA]

Koszykarki Poznań City Center AZS pewnie pokonały Ostrovię 89:72 w pierwszoligowych derbach Wielkopolski. Koszykarze AZS Politechniki Big-Plus Poznań przegrali na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 69:86.
Derby wielkopolski były niezwykle widowiskowe, o czym najlepiej świadczy wynik, odpowiedni bardziej do męskiej koszykówki. Choć zwycięstwo poznanianek - może poza pierwszą kwartą - nie było zagrożone, to koszykarki Ostrovii nie oddały skóry łatwo. - Mecze z Ostrowem zawsze są niesamowicie emocjonujące. To nie jest wysoki zespół, dlatego mocno nadrabia ambicją i walką - mówił po meczu trener PCC AZS Poznań Ryszard Barański. Jego zawodniczki zanotowały ponad 55% skuteczności rzutów z gry. Z szybkiego ataku zdobyły 22 punkty i gdyby skuteczniej wykonywały rzuty wolne, pewnie w tym meczu padłaby "setka".

Widowisko nieco zepsuło się w czwartej kwarcie. - To nie była koszykówka, tylko chyba jakaś sztuka walki - komentowała najskuteczniejsza w szeregach poznanianek Magdalena Idziorek. Gospodynie wytrzymały presję i utrzymały zwycięstwo do końca. Przyjezdne z Ostrowa nie schodziły jednak z parkietu szczególnie załamane. - Rywalki były lepsze. Mają praktycznie ten sam zespół co w ubiegłym sezonie, dodatkowo wzmocniony, a u nas zaszło trochę zmian. One walczą o awans, a my o zwycięstwo w każdym meczu - przyznała Karolina Kaczmarek z Ostrovii.

Trzecia kolejka pierwszej ligi nie okazała się szczęśliwa dla koszykarzy AZS Politechniki Big-Plus Poznań. Podopieczni Waldemara Mendla przegrali wyjazdowe spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza 69:86. O porażce przesądziła dopiero czwarta kwarta, w której poznaniacy ulegli rywalom aż 12:27.

Poznań City Center AZS - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 89:72 (22:19, 23:13, 26:21, 18:19)

Najwięcej punktów dla PCC AZS: Idziorek 19, Koperwas 18, Skowronek 15

Najwięcej punktów dla Ostrovii: Parysek 12, Żurkowska 11, Nowicka 10

MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Politechnika Big-Plus Poznań 86:69 (20:16, 18:12, 21:29, 27:12)

Najwięcej punktów dla AZS PP: Baszak 12, Stankiewicz 12, Metelski 9