Sześcioro młodych sportowców laureatami stypendiów Dalkii

Coroczne stypendia Dalkii dla młodych sportowców trafiły w ręce przedstawicieli pięciu sportów indywidualnych. Nasza redakcja brała udział w ich przyznawaniu.
Stypendium Dalkii otrzymują tylko przedstawiciele sportów indywidualnych. To 400 zł miesięcznie. Beneficjenci dostają także możliwość uczestnictwa w szkoleniach z zakresu marketingu sportowego, public relations, social media, doradztwa zawodowego i psychologii sportu.

W kapitule, poza przedstawicielem poznan.sport.pl, zasiedli też przedstawiciele fundatora, Urzędu Miasta Poznania z dyrektor wydziału sportu Ewą Bąk, Radia Merkury i Havas Sports & Entertaiment. Wybieraliśmy z grona 79 zgłoszonych młodych sportowców roczników 1995-1998.

Oto laureaci stypendiów Dalkii (kolejność alfabetyczna):

Ewelina Borkowska, wioślarstwo

Jan Chrościński, pływanie

Patryk Gluza, kajakarstwo

Dąbrówka Graczyk, taekwondo

Elżbieta Iwanik, tenis ziemny

Vanessa Machnicka, judo

Ewelina Borkowska, rocznik 1997, z Trytona Poznań to wioślarka, która pływa w dwójkach i czwórkach. Zajęła trzecie miejsce w regatach nadziei olimpijskich w Piestanach na Słowacji.

Jan Chrościński to nasza nadzieja w pływaniu. Zawodnik Warty Poznań rocznika 1996 zdobył dwa brązowe medale zimowych mistrzostw Polski juniorów. Wygrał także sprint kraulem podczas pływackiego trójmeczu Polska-Czechy-Słowacja.

Patryk Gluza, rocznik 1995, reprezentuje AZS AWF Poznań. Pływa w kanadyjkach i specjalizuje się w długich dystansach. Wygrał Puchar Świata maraton kajakowy w Kopenhadze - był najlepszy na dystansie 17 km. Podczas mistrzostw świata juniorów w Rzymie zajmował miejsca w pierwszej ósemce. Jest także brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów w maratonach, które rozgrywano w Portugalii.

Dąbrówka Graczyk jest specjalistką od taekwondo i wiążemy z nią ogromne nadzieje na przyszłość. Zawodniczka rocznika 1996 reprezentuje barwy AZS OŚ Poznań. Jest mistrzynią Polski juniorek i brązową medalistką mistrzostw Europy juniorek w Porto.

Elżbieta Iwanik to tenisistka AZS OŚ Poznań z rocznika 1997. Wywalczyła drugie miejsce podczas mistrzostw Polski w Krakowie i trzecie podczas turnieju Tennis Europe.

Vanessa Machnicka to wręcz utytułowana już judoczka Akademii Judo. Ta młoda zawodniczka rocznika 1998 w tym roku została mistrzynią Polski juniorek podczas imprezy rozgrywanej w Pile. Zajęła też drugie pozycje podczas Pucharów Europy juniorek oraz juniorek młodszych - Vanessa z powodzeniem daje sobie radę w starszych kategoriach wiekowych.