Detektyw Krzysztof Rutkowski zadebiutuje na ringu w Kaliszu jako bokser

Podczas zaplanowanej na 19 października w Kaliszu gali bokserskiej zobaczymy nie tylko walkę zawodową kaliszanki Anny Sikory. Do ringu wejdzie także po raz pierwszy w życiu Krzysztof Rutkowski, bardziej znany jako detektyw.
Przeciwnika Krzysztofa Rutkowskiego poznamy w środę. Jego walka odbędzie się odbędzie się w ramach promocji charytatywnego projektu "Pomaganie jest trendy".

- Krzysztof od lat amatorsko trenuje boks, teraz wszyscy będziemy mieli okazję zobaczyć, czego się nauczył - mówi Krzysztof Gorzkiewicz, dyrektor gali w Kaliszu. Wśród gości nie zabraknie m.in. Michała Koterskiego czy Mameda Chalidowa oraz akcentów muzycznych, jak choćby występu Patryka Kumóra z piątej edycji "Must Be The Music". Swoją kolejną walkę na zawodowym ringu stoczy Anna Sikora. Pochodząca z Kalisza pięściarka występuje w boksie zawodowym od 2011 r., gdy w debiucie przegrała ze Szwedką Klarą Svensson. Ostatni raz boksowała w czerwcu, gdy zwyciężyła z Czeszką Haną Horakovą.

Podczas kaliskiej gali odbędzie się kilka walk o pasy mistrzowskie. O tytuł mistrza świata w boksie tajskim powalczy Aleksander Kruk, jego rywalem będzie Michal Balaz. Z kolei w walce o pas mistrza Europy w wadze 71 kg zmierzą się Arkadiusz Szurczak i Michal Peczar.