Sport.pl

Gwiazdy żużla wystąpią w Memoriale Alfreda Smoczyka

Jarosław Hampel, Andreas Jonsson i Piotr Protasiewicz będą największymi gwiazdami żużlowego Memoriału Alfreda Smoczyka, który zostanie rozegrany w piątek w Lesznie.
Memoriał "Freda", legendarnego żużlowca Unii Leszno z lat czterdziestych ubiegłego wieku, rozgrywany jest od 1951 r. Rok wcześniej Smoczyk - najlepszy wówczas polski żużlowiec - zginął tragicznie w wypadku motocyklowym koło Leszna.

Od kilku lat memoriał odbywał się wiosną i był inauguracją sezonu na torze w Lesznie. W tym roku okazało się to niemożliwe, bo przedłużająca się zima storpedowała początek rozgrywek. Memoriał przełożono więc na jesień i ostatecznie odbędzie się 27 września, już po zakończeniu zmagań w ekstralidze.

Klub z Leszna opublikował listę startową. Znaleźli się na niej: Przemysław Pawlicki, Peter Kildemand, Damian Baliński, Grzegorz Zengota, Tobiasz Musielak, Adam Skórnicki, Fredrik Lindgren, Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel, Krzysztof Buczkowski, Łukasz Jankowski, Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz, Thomas Hjelm Jonasson, Andrzej Lebiediew i Piotr Świderski.

Więcej o: