Sport.pl

Jedenaście medali polskich wioślarzy na Akademickich Mistrzostwach Europy w Poznaniu

pap, sl
08.09.2013 , aktualizacja: 08.09.2013 20:36
A A A
Regaty wioślarskie na Malcie w Poznaniu

Regaty wioślarskie na Malcie w Poznaniu (Fot. Lukasz Cynalewski / AG)

Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy wygrała klasyfikację uczelnianą Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie, które od piątku odbywały się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. W klasyfikacji narodowej Polacy zajęli drugie miejsce, ustępując tylko Niemcom.
Polacy w zakończonych w niedzielę mistrzostwach zdobyli jedenaście medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i trzy brązowe.

Dużo powodów do zadowolenia mieli Adam Wicenciak (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) i Magdalena Fularczyk-Kozłowska (Wyższa Szkoła Gospodarski w Bydgoszczy), którzy zdobyli po dwa złote medale. Ten pierwszy triumfował z Dawidem Grabowskim w dwójce podwójnej oraz w jedynce. Z kolei Fularczyk-Kozłowska, która tydzień wcześniej zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w czwórce podwójnej, wygrała w dwójce podwójnej z Weroniką Deresz oraz w czwórce podwójnej z Martyną Mikołajczak i Eweliną Sławińską.

- Dla mnie to bardzo udane zawody, zresztą lubię startować na torze w Poznaniu. Teraz pora na odpoczynek, a potem dalsza praca, bo trzeba się przygotowywać do igrzysk w Rio, żeby tam za trzy lata powalczyć o medale - powiedział Wicenciak.

Mniej szczęścia miała wspomniana wcześniej Mikołajczak (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy), która zdobyła złoty medal w czwórce podwójnej. - Nie jestem zadowolona ze swojego startu w jedynce. Nie udało mi się osiągnąć oczekiwanego wyniku. W finale B również popłynęłam słabo, natomiast mam złoty medal w czwórce i z tego się cieszę - powiedziała Mikołajczak.

Zadowolony z przebiegu zawodów oraz poziomu sportowego był przewodniczący komitetu organizacyjnego Tomasz Szponder z AZS Poznań. - Impreza wypadła pod każdym względem bardzo dobrze. Nie mieliśmy głosów zastrzeżeń, wręcz przeciwnie. Przedstawiciele Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego chwalili nas za mistrzostwa i ich przygotowanie. Na pewno musimy też cieszyć się z dobrego poziomu sportowego, bo zdobyliśmy sporo medali - powiedział Szponder.

W klasyfikacji uczelnianej pierwsze miejsca zajęła Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, na drugim był Uniwersytet Wiedeński, a na trzecim Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W klasyfikacji narodowej pierwsze miejsce zajęli Niemcy przed Polakami i Brytyjczykami.

Kolejne akademickie mistrzostwa Europy w wioślarstwie odbędą się za dwa lata w Hanowerze.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX