Mistrz świata Paweł Fajdek drugi na Memoriale Kamili Skolimowskiej

Unikatowy charakter miał lekkoatletyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej rozegrany na stadionie Orła w Warszawie. Sportowcy pełnosprawni rywalizowali bowiem ramię w ramię z niepełnosprawnymi. Nie zawiodła Anita Włodarczyk, przegrał Paweł Fajdek.
Najważniejszy na takim memoriale był oczywiście konkurs rzutu młotem kobiet. Anita Włodarczyk, której bardzo zależało na zwycięstwie ku czci swojej zmarłej przyjaciółki, triumfowała wynikiem 75, 78 m i pokonała Rosjankę Tatianę Łysenko, której uległa na mistrzostwach świata w Moskwie. W konkursie wzięła udział wracająca po chorobie Joanna Fiodorow z AZS Poznań, ale nie przekroczyła 70 m.

Mistrz świata Paweł Fajdek rzucił młot na odległość 79,92 m. To był dobry wynik, ale... dał tylko drugie miejsce. Węgier Krisztian Pars posłał młot dalej - na 80,43 m. I wygrał. Piąte miejsce zajął Szymon Ziółkowski przeciętnym rezultatem 75,27 m.

Ciekawie zapowiadał się występ rewelacyjnej w tym sezonie Patrycji Wyciszkiewicz na 400 m. Uzyskała czas 53,05 s, co pozwoliło na trzecie miejsce - za Jamajką Christine Day i Brytyjką Margaret Adeoye.

Anna Jagaciak z Juvenii Puszczykowo wynikiem 6,43 m zajęła drugie miejsce w skoku w dal. Jej lepsza konkurencja - trójskok - nie była rozgrywana. Zawodniczka z Puszczykowa przegrała z Teresą Dobiją z Łodzi zaledwie o jeden centymetr. W konkursie wzięła też udział mistrzyni paraolimpijska Karolina Kucharczyk.

Więcej o: