Calisia Kalisz rozgromiona w Stargardzie. Jej sytuacja w drugiej lidze - tragiczna

Wysoką porażką 0:4 zakończył się mecz piłkarzy Calisii Kalisz z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Kaliszanie nadal pozostają na ostatnim miejscu w tabeli drugiej ligi. Przegrali wszystkie spotkania.
Kaliszanie zagrali dotąd pięciokrotnie - ulegli Rakowowi Częstochowa 1:2, u siebie Ostrovii Ostrów Wlkp. 1:2, na wyjeździe Odrze Opole 0:1, także u siebie 0:3 Warcie Poznań i teraz aż 0:4 Błękitnym Stargard Szczeciński. To zero punktów w pięciu meczach i pewne ostatnie miejsce w tabeli drugiej ligi, z której spadnie przecież aż 10 ostatnich ekip. Już teraz zatem sytuacja Calisii Kalisz jest fatalna.

Zespół, który przed rozgrywkami chciał oddać miejsce w drugiej lidze rezerwom Lecha Poznań, nie strzelił nawet gola w ostatnich trzech spotkaniach, a stracił aż osiem goli. W Stargardzie Szczecińskim do kaliskiej bramki trafiali: Michał Magnuski, Tomasz Pustelnik, Robert Gajda i Wojciech Fadecki. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy.

W sobotę w drugiej lidze gra jeszcze Warta Poznań z Ruchem Zdzieszowice (godz. 17), natomiast w niedzielę - Ostrovia Ostrów Wlkp. z jej największym rywalem, Chrobrym Głogów (godz. 16).