Sport.pl

62 reprezentacje kobiet i mężczyzn zagrają na mundialu bezdomnych w Poznaniu. Otwarcie przed meczem Lecha

Jedenasta edycja mistrzostw świata bezdomnych w piłce nożnej ulicznej będzie rekordowa. Do Poznania zjadą aż 62 reprezentacje kobiet i mężczyzn z najbardziej odległych zakątków świata, tj. z Australii, Filipin i RPA. Tytułu bronią Meksyk wśród pań i Chile wśród panów.
Do turnieju mężczyzn zgłosiło się aż 48 drużyn z pięciu kontynentów. Do światowej czołówki zaliczają się drużyny narodowe Chile, Meksyku, Brazylii, Indonezji, Portugalii i Litwy. Miejsce w czołowej dziesiątce rankingu zajmuje też reprezentacja Polski, która w swoim dorobku ma cztery medale: dwa srebrne (Edynburg 2005 i Kopenhaga 2007) i dwa brązowe (Göteborg 2004 i Kapsztad 2006). Kobieca reprezentacja Polski w mistrzostwach świata dopiero zadebiutuje. Tutaj również prym wiodą drużyny zza oceanu - Meksyk, Brazylia i Argentyna, choć w czołówce znajduje się też piłkarsko egzotyczny Kirgistan. W Europie najlepsza jest Holandia. Wśród pań o medale rywalizować będzie 16 drużyn.

W Poznaniu mundialowa rywalizacja potoczy się na czterech specjalnie utworzonych boiskach o wymiarach 16x20 m nad Maltą. Drużyny wystąpią w czteroosobowym składzie: bramkarz i trzech zawodników z pola, a mecze potrwają dwa razy siedem minut. Każdy zespół w ciągu jednego dnia rozgrywa kilka spotkań.

Mistrzostwa świata w Poznaniu oficjalnie rozpoczną się w niedzielę i potrwają tydzień. Ale już w sobotę, czyli dzień przed startem, nad Maltą odbędzie się parada uczestników, a po niej rozlosowane zostaną grupy mundialu. W niedzielę wszystkie zespoły zaprezentują się tłumom kibiców Kolejorza na oficjalnym otwarciu turnieju, które odbędzie się tuż przed meczem Lecha Poznań z Koroną Kielce na Inea Stadionie. Inauguracja rozpocznie się od utworzenia szpaleru składającego się z kapitanów wszystkich reprezentacji narodowych i wolontariuszy. Później zawodniczki i zawodnicy wspólnie obejrzą mecz ekstraklasy.

Rosnąca liczba uczestników, a co za tym idzie zainteresowanie mistrzostwami świata w piłce nożnej ulicznej, jest imponujące. Tym bardziej, że trzeba pamiętać, iż w mundialu bezdomnych można wystąpić tylko raz w życiu. Walka o medale w mistrzostwach świata ma być impulsem do zmian. Aż 70 proc. zawodników po starcie w turnieju odwraca losy swojego życia.

Uczestnicy mistrzostw świata w piłce nożnej ulicznej w Poznaniu:

Kobiety: Anglia, Argentyna, Brazylia, Bułgaria, Chile, Dania, Holandia, Kirgistan, Meksyk, Polska, Szwecja, Uganda, USA, Walia i Węgry.

Mężczyźni: Anglia, Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Dania, Filipiny, Finlandia, Francja, Ghana, Grecja, Hong Kong, Indie, Indonezja, Irlandia, Irlandia Północna, Kambodża, Kanada, Korea Południowa, Kostaryka, Litwa, Luksemburg, Meksyk, Namibia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA, Walia, Węgry, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej.

Więcej o:
Komentarze (3)
62 reprezentacje kobiet i mężczyzn zagrają na mundialu bezdomnych w Poznaniu. Otwarcie przed meczem Lecha
Zaloguj się
 • 1krystian51

  0

  Poza tym Lech powinien grać na stadionie Warty - byłbym usatysfakcjonowany.

 • 1krystian51

  0

  Pokazaliście " godność narodową " fama poszła w świat. Po tym zdarzeniu ludzie nie tylko plują na Poznań , ale na Polskę , bo to była kompromitacja na arenie międzynarodowej przy milczeniu władz. Co do poczucia godności narodowej odnośnie " lokomotywa32 " - spróbuj zmienić nazwisko na niemieckie lub żydowskie w tym pseudodemokratycznym i pseudo chrześcijańskim kraju.

 • lokomotywa32

  0

  Wszyscy teraz oburzeni transparentem, ale jak na Ltwie prześladują Polaków za to że nie chcą zmienić nazwiska na -skss, to wtedy sami wygłaszaja mowy potępieńcze. Ot Polacy jak jest czas objeżdżania Lecha Poznań i jego kibiców to wszyscy pluja na nas, ale tak szczerze to mamy was prostaki w doopie, bo jesteście zerami bez poczucia godności narodowej. Na casłym świecie nas wyśmiewają i poniżają a wy poyeby nastawiacie drugi policzek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX