Niedawno grała w małej salce Energetyka Poznań. Teraz - przeciwko Brazylii

18-letnia siatkarka Agnieszka Kąkolewska z Poznania zagrała w piątek na turnieju Grand Prix w Campinas w barwach reprezentacji Polski. Jeszcze trzy lata temu ta młodziutka środkowa grała w Energetyku Poznań. Teraz blokuje reprezentantki Brazylii w największych turniejach światowych.
Agnieszka Kąkolewska - dziewczyna obdarzona fantastycznymi warunkami fizycznymi - może wkrótce stać się czołową postacią polskiej siatkówki na szczeblu reprezentacyjnym. W Poznaniu mało kto ją zauważył, także fakt iż dostała się do reprezentacji Polski nowego selekcjonera Piotra Makowskiego. Jeszcze trzy lata temu ta dziewczyna grała bowiem w małej salce Energetyka Poznań, w niskich ligach i od kadry była daleko o całe lata świetlne. W 2010 roku trafiła jednak do SMS Sosnowiec, w którym gra wiele młodych polskich siatkarek. W czerwcu 2012 roku po raz pierwszy zagrała w polskich barwach - w meczu przeciwko Tajwanowi. Teraz nowy selekcjoner Piotr Makowski powołał ją raz jeszcze na turniej Grand Prix w brazylijskim Campinas, z udziałem Polski, Brazylii, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Poznanianka, która w tym roku podpisała kontrakt z Impelem Wrocław, ma szansę stanąć naprzeciw największych potęg światowych w damskiej siatkówce.

Mierząca 199 cm wzrostu i sięgająca piłkę na wysokości 309 cm blondwłosa siatkarka z Poznania wyszła w wyjściowej szóstce meczu z Brazylią. Już w pierwszym secie, najlepszym dla Polski, pokazała kilka niezłych akcji w bloku i na środku. Polki wygrały partię 25:21, grały naprawdę dobrze, wykorzystując właśnie głównie środek. Później było gorzej - kolejne trzy sety padły łupem Brazylijek, które wygrały mecz 3:1.

W innym spotkaniu Rosja przegrała z USA 1:3. W sobotę Polki zmierzą się z Amerykankami. W barwach kadry Piotra Makowskiego grają także inne siatkarki związane z Wielkopolską, np. Katarzyna Skowrońska-Dolata, która obecnie pełni funkcję kapitan drużyny. Ta siatkarka grała przez lata w Danterze Poznań i Nafcie Piła. Chociaż jest rodowitą warszawianką, emocjonalnie związała się z Poznaniem, tu mieszka i postanowiła osiąść na stałe.

Polska libero Paulina Maj pochodzi ze Złotowa i w tamtejszej Sparcie rozpoczynała karierę. Grała także w PTPS Piła. Teraz jest zawodniczką Muszynianki Muszyna. W PTPS Piła, jak również w AZS AWF Poznań grała także Katarzyna Konieczna, z domu Wellna - także rodowita złotowianka.

Brazylia - Polska (21:25, 25:17, 25:15, 25:20) Brazylia: Dani Lins, Juciely, Silva Adenizia, Gabriela, Fernanda, Monique oraz Camila (libero), Sheilla, Fabiola, Michelle, Fabiana Polska: Milena Radecka, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Karolina Różycka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor oraz Paulina Maj (libero), Ewelina Sieczka, Katarzyna Konieczna, Joanna Wołosz, Patrycja Polak

JAK POLKI PORADZĄ SOBIE POD WODZA NOWEGO SELEKCJONERA PIOTRA MAKOWSKIEGO? DYSKUTUJEMY NA FACEBOOKU