Remigiusz Olszewski i Martyna Opoń na badaniach w Rehasport. Pojadą do Moskwy?

Dwoje poznańskich sprinterów, Remigiusz Olszewski i Martyna Opoń, uszkodzili mięśnie podczas ostatnich startów na imprezach mistrzowskich. Ich występ na mistrzostwach świata w Moskwie zależy od wyników badań, jakie przechodzą w poznańskiej klinice Rehasport.
W wypadku Martyny Opoń kontuzja pojawiła się podczas mistrzostw Polski w Toruniu. Dlatego zawodniczka została wycofana z finału biegu na 100 metrów oraz z biegu na 200 metrów. Oba dystanse wygrała w Toruniu Marika Popowicz z Zawiszy Bydgoszcz. Teraz badania wykażą, na ile poważny jest uraz Martyny Opoń i czy wyklucza sprinterkę AZS Poznań z udziału w mistrzostwach świata w Moskwie czy nie.

Komplikuje się także sprawa ze składem męskiej sztafety sprinterów, głównie z uwagi na kontuzję Remigiusza Olszewskiego. Odniósł ją podczas mistrzostw Europy juniorów w fińskim Tampere, gdzie był blisko medalu indywidualnie i zdobył srebro właśnie w biegu rozstawnym. Biegacz AZS Poznań także narzeka na uraz mięśnia i jest badany w Rehasport.

Poznaniak Artur Zaczek, który wraz z polską sztafetą sięgnął po brązowy medal uniwersjady w Kazaniu, wyjaśnia sytuację: - W skład polskiej kadry sztafetowej wchodzą trzej medaliści mistrzostw Polski, czyli Karol Zalewski z Olsztyna, Kamil Kryński z Białegostoku oraz Grzegorz Zimniewicz z Leszna. Do tego dochodzą dwa wskazania trenera, czyli Robert Kubaczyk ze Śląska Wrocław i ja, Artur Zaczek. Wreszcie mamy jeszcze dwójkę Jakub Adamski i Remigiusz Olszewski, z których do kadry włączony zostanie jeden. Jeżeli Remigiusz będzie miał kontuzję, wtedy sprawa się wyjaśni.

Remigiusz Olszewski jest młodym, świetnie zapowiadającym się sprinterem. Pochodzi z Gwardii Piła, a teraz reprezentuje barwy AZS Poznań u trenera polskiego sprintu, poznaniaka Tadeusza Osika.