Katarzyna Piter przegrała finał w Ołomuńcu. Słowenka okazała się lepsza

Polona Hercog ze Słowenii pokonała poznaniankę Katarzynę Piter w finale turnieju tenisowego w czeskim Ołomuńcu. Słoweńska tenisistka zwyciężyła 6:0, 6:3.
Zajmująca 87. pozycję w rankingu światowym Słowenka Polona Hercog była w Ołomuńcu zdecydowanie najlepsza. Nikt nie wygrał z nią choćby jednego seta, także zawodniczka z Poznania. Notowana na 261. miejscu w świecie Katarzyna Piter w drodze do finału czeskiej imprezy pokonała: Czeszkę Pernillę Mendešovą 6:0, 6:2, kolejną Czeszką Martinę Borecką 6:4, 6:3, Rumunkę Cristinę Dinu 4:6, 6:4, 6:1, wreszcie notowaną w pierwszej setce rankingu światowego czeską tenisistkę Barborę Zahlavovą-Strycovą 6:4, 5:7, 6:4. Polka nie była zawodniczką rozstawioną.