Damian Krupa mistrzem Polski, Łukasz Nowak ze srebrnym medalem

Poznański płotkarz Damian Krupa po raz pierwszy w życiu został mistrzem Polski w biegu na 400 metrów przez płotki. Do tej pory potentatem na tym dystansie był Marek Plawgo. W chodzie na 20 km srebro wywalczył Łukasz Nowak z AZS Poznań.
Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski odbywają się w Toruniu. Zwycięstwo Damiana Krupy to jego pierwszy taki sukces na dystansie 400 metrów przez płotki. Jeszcze rok temu ten lekkoatleta zdobywał srebrny medal mistrzostw Polski, ale młodzieżowych. Teraz zastąpił Marka Plawgo, który wygrywał ten dystans na mistrzostwach Polski wielokrotnie w latach 2001-2012. Przypomnijmy, że rok temu w Bielsku-Białej przybiegł za nim na drugiej pozycji Robert Bryliński z AZS Poznań. Teraz mistrzem kraju jest Damian Krupa z Olimpii Poznań.

Uzyskał on czas 51,40 s i wyprzedził Rafała Ostrowskiego z Tarnowa (51,82 s) i Jakuba Smolińskiego z ZTE Radom (51,86 s).

Przypomnijmy, że złote medale wywalczyli także Szymon Ziółkowski w rzucie młotem i Anna Jagaciak w trójskoku, a srebrny - Joanna Fiodorow w rzucie młotem.

W chodzie na 20 km triumfował Artur Brzozowski w czasie 1:22.16 przed Łukaszem Nowakiem z AZS Poznań (czas 1:22.42) i Dawidem Tomalą (czas 1:23.18).

Brązowe medale wywalczyli: Grzegorz Zimniewicz z Achillesa Leszno na 100 metrów (czas 10,43 s, przegrał z Karolem Zalewskim z AZS Olsztyn oraz Kamilem Kryńskim z Podlasia Białystok) oraz Tomasz Szymkowiak z Orkana Września na 3 km z przeszkodami (czas 8.28,00, za Mateuszem Demczyszakiem ze Śląska Wrocław i Krystianem Zalewskim z Bamima Goleniów).