POZNAŃ OPEN. Grzegorz Panfil awansował do ćwierćfinału

Grzegorz Panfil awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju Poznań Open. To duży sukces tenisisty ze Śląska.
W drugiej rundzie Panfil - który jako jedyny z pięciu Polaków przebił się przez pierwszą rundę turnieju w Poznaniu - zmierzył się z Niemcem Peterem Gojowczykiem. Pierwszego seta wygrał 6:3, był również bliski triumfu w drugim, którego ostatecznie przegrał 5:7. Szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść w trzeciej partii, wygranej 6:3. Wygrana to spore osiągnięcie Panfila, który do tej pory nie mógł się pochwalić większymi sukcesami. W Poznaniu już kiedyś grał w ćwierćfinale - w 2008 r. przebrnął dwie rundy, w drugiej pokonując Martina Vassallo Arguello.

Teraz Panfila czeka pojedynek z jedną z największych niespodzianek turnieju na Golęcinie, Bośniakiem Damirem Dżumhurem. Ten nie ma respektu dla wyżej notowanych rywali - odprawił już z turnieju rozstawionego z numerem 2 Francuza Guillaume Rufina, a wczoraj wygrał z najstarszym uczestnikiem Poznań Open, Niemcem Bjornem Phauem. Ten drugi pojedynek wygrał bezdyskusyjnie 6:2, 6:1. Po środowych meczach dalej grają też Hiszpanie Pablo Carreno Busta i Roberto Caballes Baena.

Na czwartek zaplanowano cztery kolejne mecze drugiej rundy. Gry rozpoczną się o godz. 12, a ok. godz. 16 na kort wyjdzie rozstawiony z nr 1 Austriak Andreas Haider-Maurer, który zmierzy się z Brazylijczykiem Thiago Monteirą.