KAZAŃ 2013. Dwa medale poznaniaków na torze kajakowym w Kazaniu

Tomasz Kaczor i Vincent Słomiński w wyścigu C-2 na 500 metrów oraz Ewelina Wojnarowska w czwórce kajakarek na 500 metrów zdobyli brązowe medale w ostatnim dniu zmagań kajakowych podczas uniwersjady w Kazaniu.
Tomasz Kaczor to kanadyjkarz Warty Poznań, a Vincet Słomiński - Stomilu Olsztyn. Finiszowali na 500 metrów za łódkami Rosji (Wiktor Miełantiew i Iwan Sztyl) i Czech (Jaroslav Radon i Filip Dvorak). To już drugi medal tej dwójki podczas uniwersjady w Kazaniu.

Ewelina Wonjarowska z Warty Poznań, jedna z najlepszych polskich kajakarek, wchodziła w skład osady K-4, która płynęła na 500 metrów. Oprócz niej zasiadały w niej: Agnieszka Kowalczyk (AZS AWF Gorzów, zawodniczka studiująca na AWF w Poznaniu), Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów), Magdalena Krukowska (Dojlidy Białystok). Polki przypłynęły trzecie, za kajakami Białorusi (złoto) i Rosji (srebro).

Bartosz Stabno z Posnanii Poznań był siódmy w K-1 na 500 metrów, Michał Kudła z Posnanii - czwarty w C-1 na 500 metrów, a czwórka kanadyjkowa z udziałem Tomasza Kaczora i Vincenta Słomińskiego - szósta na 500 metrów.