KAZAŃ 2013. Polska reprezentacja o krok od medalu. W składzie są poznaniacy

Polscy szachiści znaleźli się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej uniwersjady w Kazaniu. Będą bronili medalu podczas poniedziałkowych pojedynków. W drużynie są: Jacek Tomczak z AZS Politechnika Poznań oraz studiujący w Poznaniu Klaudia Kulon i Wojciech Moranda.
Klaudia Kulon reprezentuje Hetmana Koszalin, ale studiuje na poznańskiej Politechnice. Z kolei Wojciech Moranda to szachista Stilonu Gorzów i student UAM Poznań. Jacek Tomczak reprezentuje AZS Politechnikę Poznań, studiuje na Politechnice. W trakcie pojedynków w Kazaniu wygrał on z Łotyszem Kristapsem Kalninsem, Kirgizem Asyłbekiem Abdyżaparem, Rumunem Teodorem Antonem, Gruzinem Gajozem Nigalidze, zremisował z Filipińczykiem Wesleyem So, Słowakiem Stefanem Mazurem i Mongołem Gombosurenem Munkghalem oraz przegrał z Ormianinem Zawenem Andriasjanem. Bilans ma zatem dodatni i zajmuje 16. miejsce w turnieju indywidualnym.

W poniedziałek Jacek Tomczak zmierzy się z Ukraińcem Wołodymirem Oniszczukiem. Wojciech Moranda gra z Rosjaninem Sananem Sjugirowem, Klaudia Kulon zmierzy się z Rosjanka Olga Girją, Krzysztof Bulski z Hetmana Katowice pojedynkuje się z Turkmenem Jusupem Atabajewem, a Marcin Tazbir z Wisły Kraków zmierzy się z Rosjaninem Dmitrijem Andriejkinem. Marta Przeździecka z Wrzosa Międzyborów ma grę z Camille de Seroux ze Szwajcarii.