Przyznano dzikie karty do Poznań Open. Kubot i Janowicz nie przyjadą

Czterej Polacy - Kamil Majchrzak, Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski i Wojciech Lutkowski - zagrają w startującym w poniedziałek turnieju głównym tenisowego Poznań Open.
Do tej pory znaliśmy nazwisko tylko jednego zawodnika, któremu organizatorzy poznańskiego challengera pozwolą bez eliminacji wystartować w turnieju głównym. Był nim zaledwie 17-letni Kamil Majchrzak, najzdolniejszy w tej chwili polski junior. Dwa kolejne bilety do turnieju głównego czekały na Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota, ale ich przyjazd do Poznania jest nierealny, bo obaj zagrają w znacznie bardziej renomowanym turnieju w Hamburgu. Trzecia dzika karta czekała na triumfatora rozgrywanych w Poznaniu Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21.

Pod nieobecność naszych tenisowych gwiazd organizatorzy zaprosili do turnieju Piotra Gadomskiego (500. w rankingu ATP) i Grzegorza Panfila (393. w rankingu ATP). Miejsce w imprezie sam wywalczył sobie Wojciech Lutkowski (1985. w rankingu ATP) - został bowiem mistrzem Polski do lat 21.

W sobotę i niedzielę odbędą się kwalifikacje do turnieju w Poznaniu. Na kwalifikantów czekają cztery miejsca w turnieju głównym.