KAZAŃ 2013. Polska sztafeta z dwoma poznaniakami w finale z drugim czasem

Wynik 39,71 s dał polskiej sztafecie sprinterów 4x100 metrów awans do finału z pierwszego miejsca w serii. To także drugi wynik całych kwalifikacji, za Ukrainą. Kroi się kolejny medal dla Polski.
Polska sztafeta biegła w składzie złożonym z dwóch poznaniaków Jakuba Adamskiego i Artura Zaczka oraz Kamila Kryńskiego z Podlasia Białystok i Dariusza Kucia z Zawiszy Bydgoszcz. Polacy pobiegli w swej serii znakomicie. Zwyciężyli w czasie 39,71 s. Awans wywalczyli także drudzy na mecie Chińczycy (czas 39,86 s). W pokonanym polu zostały sztafety Amerykańskich Wysp Dziewiczych, Ugandy i Omanu, a sztafeta rosyjska zgubiła pałeczkę, ku rozczarowaniu widowni w Kazaniu.

Lepszy wynik od Polaków w eliminacjach uzyskali tylko Ukraińcy - 38,75 s. Wraz z nimi do finału awansowały też sztafety Tajlandii (bezpośrednio) oraz Japonii i Singapuru (z czasami). Z trzeciej serii kwalifikację uzyskały zespoły Kanady i RPA.