Nasza sztafeta o krok od medalu mistrzostw Europy na Termach Maltańskich [ZDJĘCIA]

Polska mieszana sztafeta 4x100 m otarła się o medal rozgrywanych w Poznaniu pływackich mistrzostw Europy juniorów. Zabrakło niewiele - 0,2 sekundy.
Sztafeta mieszana to dwie dziewczyny i dwóch chłopców. Polskę w wyścigu 4x100 m stylem dowolnym reprezentowali Jan Hołub, Sebastian Szczepański, poznanianka Miriam Podlewska i Wioletta Orczykowska. Młodzi Polacy walczyli o medal z reprezentacją Niemiec i tę walkę nieznacznie przegrali. Drużyny Rosji i Wielkiej Brytanii były poza zasięgiem biało-czerwonych. Tym samym naszym zawodnikom nie udało się powtórzyć sukcesu ze środy, gdy polska męska drużyna do lat 18 triumfowała na 4x100 metrów kraulem.

W czwartek w finałach wystąpili jeszcze Agata Magner (ósma na 200 m stylem grzbietowym) i Mateusz Natchman (dziesiąty na 200 m żabką). Ze złotych medali na Termach Maltańskich cieszyli się zaś Rosjanin Grigorij Tarasewicz (100 m grzbietowym), Niemka Leonie Antonia Beck (400 m dowolnym), Rosjanka Anastazja Guzienkowa (200 m motylkowym), jej rodaczka Maria Bakłakowa (100 m dowolnym), kolejny Rosjanin Michaił Dorinow (200 m klasycznym) i Niemka Sonnele Oeztuerk (200 m grzbietowym).

Mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu rozpoczęły się w Poznaniu w środę. To jedna z największych imprez pływackich, jakie kiedykolwiek organizowano w Polsce. Startują tu zawodnicy z ponad 40 krajów w dwóch kategoriach wiekowych - 15-16 lat oraz starszej 17-18 lat. Największą gwiazdą jest mistrzyni olimpijska z Londynu, Litwinka Ruta Meliutyte - wielka rewelacja światowego pływania. Codziennie, aż do niedzieli (wstęp wolny) rano o godz. 9 rozgrywane są eliminacje, a od godz. 17 - półfinały i finały.