KAZAŃ 2013. Wojciech Szkudlarczyk walczy o medal w badmintonie

Nie udało się Wojciechowi Szkudlarczykowi z UAM Poznań awansować w deblu rozgrywanego podczas uniwersjady w Kazaniu turnieju badmintona. Jest za to w walce o medal w mikście. Decydujące gry - w środę rano.
Reprezentujący poznański Uniwersytet Adama Mickiewicza badmintonista Wojciech Szkudlarczyk startował we wtorek w Kazaniu w deblu i mikście. W parze deblowej z Michałem Rogalskim z Hubala Białystok przegrał od razu pierwszy pojedynek z chińską parą Liu Cheng, Li Gen w stosunku 15;21, 11:21. Polacy zatem odpadli.

W parze mieszanej Wojciech Szkudlarczyk wystartował z Agnieszką Wojtkowską. Polskiej parze poszło dobrze. Pokonała ona najpierw mikst ze Sri Lanki - Kanishka Ranmuthu, Naiduwawadu Leelarantha 21:6, 21:11, a następnie parę z Tajlandii - Pisit Poodchalat, Savitree Amitrapai 21:14, 22:20.

Polski mikst znalazł się w ćwierćfinale, w którym w walce o strefę medalową zmierzy się z chińskim duetem Qing Tian, Liu Cheng. Dodajmy, że do tego etapu rozgrywek par mieszanych dotarli - poza Azjatami z Chin, Tajwanu, Malezji i Korei Południowej - jedynie Polacy i Rosjanie.

Więcej o: