Rosja znów triumfuje na Termach Maltańskich. Dwa złote medale dla niej

Niedawne mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu synchronicznym rozgrywane w Poznaniu skończyły się wielkim triumfem Rosji. Teraz zaczyna ona dominować także podczas rozpoczętych w środę mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody.
Po zwycięstwie Szwajcara Jonathana Suckowa w skokach z trampoliny kolejne złote medale wywalczyli na Termach Maltańskich już skoczkowie rosyjscy. Wśród juniorek w wieku 16-18 lat w skokach z wieży najlepsza okazała się Jekaterina Pietuchowa z Moskwy. Uzyskała 448,20 pkt i właściwie zmiażdżyła konkurencję. Druga na wieży Daria Gawor, także z Rosji, miała aż o ponad 50 pkt mniej. Brązowy medal zdobyła Brytyjka Bethany Watts.

W synchronicznych skokach par znów najlepsi byli Rosjanie, którzy prowadzili od pierwszego do ostatniego skoku. Ilja Mołczanow i Ilja Kuzmin zwyciężyli z dorobkiem 331,62 pkt. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy Jack Haslam i Frederick Woodward, którzy po zaciętej walce pokonali Ukraińców Wadima Newinglowskiego i Filipa Tkaczenkę.

Mistrzostwa Europy juniorów potrwają w Poznaniu do niedzieli. Wstęp na Termy Maltańskie jest wolny. Czwartkowe finały rozpoczną się o godz. 17.