Szwajcar Jonathan Suckow triumfował w Poznaniu w skokach z trampoliny

Złoty medal w skokach z trampoliny jednometrowej podczas rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostw Europy Juniorów zdobył Szwajcar Jonathan Suckow.
Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody to jedna z trzech dużych imprez pływackich, rozgrywanych w tym roku w Poznaniu. Wcześniej odbyły się mistrzostwa Europy w pływaniu synchronicznym, czekają nas jeszcze zawody w pływaniu klasycznym.

Młodzi skoczkowie rywalizowali w finale skoków z trampoliny jednometrowej. Złoto przypadło Szwajcarii - zdobył je Jonathan Suckow. Z wynikiem 397,45 pkt wyprzedził on Maksima Lebiediewa z Rosji, a brązowy medal wywalczył Brytyjczyk Matthew Lee. Polak Krystian Maksimek zajął 11. miejsce.

Na czwartek rano zaplanowano eliminacje dziewcząt w skokach z wieży i trampoliny jednometrowej, o godz. 14 - eliminacje chłopców w skokach z trampoliny trzymetrowej. Wieczorem, od godz. 17, odbywać się będą finały tych konkurencji.