Wielkopolski zespół awansował w Pucharze Polski bez walki. Rywal nie zdążył się zgłosić

Calisia Kalisz nie będzie musiała walczyć w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Zdobyła awans bez walki, gdyż Małopolska... nie zdążyła zgłosić jej rywala.
Kaliszanie wylosowali w pierwszej rundzie zwycięzcę rywalizacji Pucharu Polski w Małopolsce. Do finału doszły tam Jałowiec Stryszawa i KS Tymbark. Półfinały rozegrano jednak dopiero w ten weekend i finał został zaplanowany na środę, 3 lipca. Okazuje się, że to... za późno.

PZPN postanowił przyznać awans Calisii Kalisz walkowerem z uwagi na to, że zdobywca Pucharu Polski na szczeblu okręgu małopolskiego przekroczył termin zgłoszenia do rozgrywek. Kaliszanie nie muszą zatem uczestniczyć w meczu zaplanowanym na 13 lipca. W kolejnej fazie, 17 lipca, zagrają ze zwycięzcą spotkania Olimpia Elbląg - Chrobry Głogów.

W pierwszej rundzie, 13 lipca, swoje mecze rozegrają natomiast: Jarota Jarocin z Ursusem Warszawa (wyjazd), Tur Turek z Lechem Rypin (wyjazd) i zwycięzca rywalizacji na szczeblu okręgu wielkopolskiego - Sokół Kleczew z Wisłą Płock (dom).