W Pucharze Polski w Wielkopolsce zostały dwie drużyny. Któraś zagra z Lechem Poznań?

Ostrovia Ostrów Wlkp. oraz Sokół Kleczew zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wielkopolskiego. Ten finał odbędzie się 19 czerwca i stanowi przepustkę do rozgrywek centralnych, w których czekają już Lech Poznań i Warta Poznań.
W rozgrywkach finałowych w Wielkopolsce wystąpiły te drużyny, które triumfowały na terenie dawnych województw, składających się na Wielkopolskę - poznańskiego, konińskiego, kaliskiego, leszczyńskiego czy pilskiego. Były to odpowiednio: Tarnovia Tarnowo Podgórne, Sokół Kleczew, Ostrovia Ostrów Wlkp., Dąbroczanka Pępowo i Nielba II Wągrowiec.

W pierwszej rundzie finału Ostrovia pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:2, a Sokół Kleczew po dogrywce 2:1 wyeliminował Dąbroczankę Pępowo. W kolejnej turze Ostrovia Ostrów Wlkp. wygrała 3:0 z Nielbą II Wągrowiec po golach Tomasza Kempińskiego, Marcina Wojciechowskiego i Bartosza Szepety.

W efekcie w finale, który zaplanowany jest na 19 czerwca, zmierzą się Ostrovia Ostrów Wlkp. z Sokołem Kleczew, a zatem triumfatorzy Pucharu Polski w okręgu kaliskim i konińskim. Na szczeblu centralnym czekają już Warta Poznań i Lech Poznań.

Przypomnijmy, że w tym sezonie zmienione zostaną zasady rozgrywania Pucharu Polski . Będzie on przypominał drabinkę tenisową. Zespoły takie jak Lech Poznań będą rozstawione.