Jakub Adamski trzeci w Pradze. Przegrał w sprincie z Brytyjczykami

Joel Fearon i Sheldon Mitchell z Wielkiej Brytanii byli szybsi od poznaniaka Jakuba Adamskiego w biegu na 100 m podczas mityngu lekkoatletycznego w czeskiej Pradze. Zawodnik AZS Poznań uzyskał czas 10,49 s.
Dla pochodzącego z Gorzowa sprintera reprezentującego barwy AZS OŚ Poznań to jeden z najlepszych wyników w życiu. Rekord w karierze Jakuba Adamskiego to 10,45 s.

Z dobrymi czasami zwycięstwa odniosły obie sztafety 4x100 m - kobiety uzyskały 43,83, a mężczyźni 39,30. Panie pobiegły w składzie: Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław), Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) i Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań).

W zespole męskim pobiegli: Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań), Kamil Kryński (Podlasie Białystok), Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław) i Jakub Adamski (OŚ AZS Poznań). W porównaniu do czwórki, która w minionym roku w Londynie poprawiła rekord Polski (38,31) zabrakło Dariusza Kucia (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), najszybszego w kraju sprintera od 2006 roku. Minimum PZLA na MŚ wynosi 39,00.