Poznaniak Kacper Majchrzak najszybszy w doborowej stawce pływaków

Złoty medal na 100 metrów i srebrny na 50 metrów stylem dowolnym wywalczył poznaniak Kacper Majchrzak podczas znakomicie obsadzonych Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie. Na basenie przy ul. Banacha nie zabrakło czołówki polskich pływaków.
W mistrzostwach udział wzięło 338 najlepszych pływaków studentów z 68 klubów uczelnianych z całej Polski. Zawody prowadzone były w 16 konkurencjach indywidualnych i czterech sztafetowych. Wśród uczestników można było zobaczyć byłych oraz aktualnych medalistów mistrzostw Polski, w tym m.in. Pawła Korzeniowskiego, Sławomira Kuczko, Alicję Tchórz czy Klaudię Naziębło.

Rywalizacja była podzielona na dwa bloki zawodów. W pierwszym główne wyścigi odbywały się na dystansach 100-metrowych, a po południu w bloku drugim walczyli sprinterzy na dystansach 50-metrowych.

Kacper Majchrzak z Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu z wynikiem 23,16 s zdobył srebrny medal na dystansie 50 metrów kraulem, tuż za Szymonem Dymerskim z Uniwersytetu Szczecińskiego (23,13), a przed Łukaszem Korgulem z UMCS Lublin (23,22). Na dystansie 100 metrów Kacper Majchrzak był najszybszy. Pierwsze miejsce zdobył z czasem 49,81 s. Dawid Zieliński z Uniwersytetu Szczecińskiego (50,41) zajął drugie miejsce, a trzecie Łukasz Korgul z UMCS Lublin (50,47).

W konkurencjach sztafetowych poznaniacy zdobyli trzy medale. Drużyna kobiet AWF Poznań w składzie: Agnieszka Krzyżostaniak, Małgorzata Stefaniak, Anna Muller, Karolina Stadnik w sztafecie 4 x 50 metrów stylem zmiennym zajęła drugi miejsce z czasem 2.02,55, tuż za AWF Warszawa (2.02,10).

Na tym samym dystansie zawodnicy UAM Poznań (Piotr Kowalik, Damian Kowali, Juliusz Żebrowski, Bartosz Ziemniarski) wywalczyli złoto w czasie 1.44,18, wyprzedzając AWF Katowice (1.44,33) i AWF Wrocław (1.44,48).

W sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym z czasem 1.35,11 UAM Poznań (Marek Michałowski, Mikołaj Osuch, Wojciech Charyna, Michał Kamiński) zdobył srebrny medal. Lepszy tylko był Uniwersytet Szczeciński (1.33,94). Trzecie miejsce zajęła ALK Warszawa.