Klęska Polaków na trawie. Przegrali aż 1:7 w Belgii. Co z Ligą Światową?

Bardzo wysoką przegraną 1:7 zakończył się towarzyski mecz reprezentacji Polski laskarzy z drużyną Belgii, który odbył się w Antwerpii. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Mateusz Poltaszewski z Grunwaldu Poznań.
Polacy przebywają w Antwerpii na zgrupowaniu, w ramach którego rozegrają trzy mecze - dwa z reprezentacją Belgii, jedną z mocniejszych w hokeju na trawie na kontynencie, oraz z klubową drużyną Heraclesa. W drużynie Karola Śnieżka, która wyjechała do Belgii, jest aż 11 zawodników wielkopolskich klubów - Grunwaldu Poznań, Warty Poznań, AZS Politechniki Poznańskiej i AZS AWF Poznań.

Polacy przygotowują się do startu w drugiej rundzie Ligi Światowej, która jest także kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Po wygraniu pierwszej rundy w Pradze (Polacy awansowali dalej wraz z Ukrainą, wyeliminowali ekipy Czech i Białorusi) teraz biało-czerwonych czeka trudny turniej w St. Germain pod Paryżem, który rusza 6 maja. Zmierzą się tam z Francją, Kanadą, Portugalią, Szkocją i właśnie Belgią. Awans zdobędą najwyżej dwie drużyny.