Żużlowe derby Wielkopolski w ekstralidze. Pierwszy raz od 10 lat!

Pierwsze od 10 lat derby Wielkopolski w żużlowej ekstralidze odbędą się w niedzielę na torze w Lesznie. W ostatnich Unia Leszno pokonała Polonię Piła 49:41.
W czwartek zespoły z Gniezna i Leszna rozegrały swoje mecze ligowe - Lechma Start w pierwszym w historii Gniezna meczu żużlowym przy sztucznym oświetleniu pokonał Betard Spartę Wrocław 49:41, a Fogo Unia Leszno w Tarnowie przegrała z Unią 37:53. W meczu "Byków" kompletną klapą zakończył się występ Duńczyka Kennetha Bjerre, który miał być jednym z tych zawodników, którzy wezmą na siebie ciężar zdobywania punktów dla Unii po odejściu Jarosława Hampela. Tymczasem Bjerre na torze w Tarnowie nie zdobył ani jednego punktu. - Kenneth mnie zawiódł - nie ukrywał trener Unii Roman Jankowski. - On od samego początku sezonu jeździ w kratkę, zarówno w lidze angielskiej, jak i w naszych sparingach. Dużo pracy przed nim - dodał.

Szansę na rehabilitację Bjerre ma dostać w meczu ze Startem, który w czwartek pokazał, że ma wyrównany skład - Antonio Lindbäck, Matej Zagar, Bjarne Pedersen i Sebastian Ułamek solidarnie zdobyli po 10 pkt. Kiepski mecz zaliczył za to piąty senior, Damian Adamczak. Jego w niedzielę w Lesznie zastąpi bardziej doświadczony Piotr Świderski.

Mecz w Lesznie rozpocznie się w niedzielę o godz. 16 na stadionie im. Alfreda Smoczyka.