Feliks "Papa" Stamm - prawnuczka działa, żeby o nim nie zapomnieć

Wystawa poświęcona Feliksowi Stammowi, pochodzącemu z Wielkopolski wieloletniemu trenerowi polskiej reprezentacji w boksie w czasach jej świetności, zostanie otwarta w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim. Stoi za nią prawnuczka Papy Stamma.
Paula Stamm, prawnuczka legendarnego trenera Warty Poznań i reprezentacji Polski w boksie w czasach jej największej świetności (lata 50. i 60.), założyła fundację jego imienia. Organizuje ona w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki wystawę poświęconą tej niezwykłej postaci. Jej otwarcie - we wtorek o godz. 18.

Unikatowa wystawa fotografii to wspomnienie triumfalnych lat polskiej szkoły boksu, którą stworzył i zwyciężał na ringach świata niezapomniany trener wszech czasów.

Goście muzeum będą też świadkami uroczystego przekazania dla Muzeum Sportu i Turystyki statuetki "Feliks Boksu" wręczanej corocznie zwycięzcom na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Feliksa Stamma.

Feliks "Papa" Stamm to legenda polskiego boksu. Jego wspaniali wychowankowie: Jerzy Kulej, Józef Grudzień, Marian Kasprzyk, Zbigniew Pietrzykowski, Leszek Drogosz, Jan Szymański i inni zdobywali medale olimpijskie. W tym roku obchodzić będziemy kilka ważnych rocznic dla boksu: XXX Jubileuszowy MTB im. Feliksa Stamma, 60. rocznica historycznego zwycięstwa Polski w Hali Mirowskiej na pierwszych po wojnie Mistrzostwach Europy w 1953 roku oraz 90. lecie powstania Polskiego Związku Bokserskiego.