Byli najsłabsi, teraz podpisali umowę z dużym browarem. Odlew Poznań ma sponsora!

Umowę patronacką na dwa lata, z możliwością przedłużenia na kolejne sezony, podpisali B-klasowy klub Odlew Poznań i dystrybutor ukraińskiego piwa Obolon-Polska.
Spokojnie - nie ma mowy o zmianie kultowej nazwy B-klasowego klubu, która swym rodowodem sięga filmu "Piłkarski poker" Janusza Zaorskiego.Umowa gwarantuje wsparcie materialne dla piłkarzy ze strony ukraińskiego giganta, producenta piwa i kwasu chlebowego. Chodzi o wyposażenie zawodników w stroje, obuwie i sprzęt sportowy. Umowę, w obecności wiceprezydenta Poznania Dariusza Jaworskiego i Ewy Bąk, dyrektor wydziału sportu UM Poznania, podpisano przy okazji Obolon-Fest i meczu Polska - Ukraina.

HKS Odlew (Husarski Klub Sportowy Odlew) to drużyna grająca w B-klasie. Powstała w 2002 roku, założona przez grupę dziennikarzy lokalnej "Gazety Wyborczej" i ich przyjaciół. W tym gronie byli m.in. Andrzej Grupa, Marcin Wesołek, Błażej Wandtke, Radosław Nawrot, Piotr Zabłocki, Mikołaj Kirschke, trenerem był dziennikarz Maciej Henszel, prezesem dziennikarz sportowy Radia Merkury Wojciech Bernard. W obecnym składzie drużyny występuje między innymi Ryszard Kupidura, wiceprezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska Ukraina, które już od paru lat organizuje w Poznaniu Ukraińską Wiosnę.

Hasłem Odlewu jest: "Jesteśmy najgorsi, chcemy być lepsi". Zdaniem byłego wiceprezesa Radosława Nawrota to najbardziej proukraiński klub piłkarski w Polsce. Teraz Odlew już nie tylko przegrywa jak najniżej, chce także zdobywać punkty na krajowym boisku i brać udział w promocji futbolu w Europie. W ubiegłym roku Odlew Poznań postanowił uczcić jubileusz swojego powstania (10-lecie) meczem z wielokrotnym mistrzem San Marino, uczestnikiem Ligi Mistrzów - FC Domagnano.