Sport.pl

Pierwszy atak Polaków z wyprawy Krzysztofa Wielickiego na szczyt Broad Peak nieudany. Powtórka jutro

Wyprawa Krzysztofa Wielickiego na szczyt Broad Peak - jeden z trzech niezdobytych zimą ośmiotysięczników - natrafiła na dobrą pogodę i zaatakowała wierzchołek. Atak okazał się jednak nieudany i pierwszy zespół szturmowy wrócił do bazy. Kolejna próba w poniedziałek.
Do ataku szczytowego wyznaczono Adama Bieleckiego i Artura Małka, młodych himalaistów. Zaatakowali oni wierzchołek położony na 8051 m n.p.m. wprost z bazy trzeciej. Doszli do wysokości 7820 m n.p.m. i zatrzymała ich potężna szczelina w lodzie. Musieli zawrócić. Niezdobyty szczyt nie uległ.

Pogoda w Karakorum jest bardzo dobra, zatem już w poniedziałek do kolejnej próby przystąpią Maciej Berbeka, który kilkanaście lat temu omal nie zdobył szczytu, oraz Tomasz Kowalski, himalaista, który mieszka obecnie w Poznaniu.

Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki jest laureatem nagrody Giganta przyznawanej przez "Gazetę Wyborczą Poznań" za poznański styl pracy. Doświadczony himalaista pochodzi z Wielkopolski.

Więcej o:
Komentarze (2)
Pierwszy atak Polaków z wyprawy Krzysztofa Wielickiego na szczyt Broad Peak nieudany. Powtórka jutro
Zaloguj się
  • snail75

    Oceniono 2 razy 0

    Tomek Kowalski nie jest z Warszawy tylko z Dąbrowy Górniczej. Wystarczy spojrzeć na stronę Polskiego Himalaizmu Zimowego żeby to sprawdzić, ale autorowi widać się nie chciało...

  • bestcjanek

    Oceniono 1 raz -1

    Ogromną większość swojego życia Krzysztof Wielicki przeżył w Tychach. Jest tyszaninem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX