AZS UAM Poznań przegrał drugi mecz z rzędu. 0:3 w Ostrołęce

Po serii znakomitych wyników pod wodza włoskiego trenera Nicoli Vittoriego pierwszoligowi siatkarze AZS UAM Poznań zaczęli przegrywać. Teraz ulegli 0:3 znacznie wyżej notowanej drużynie Pekpolu Ostrołęka.
Gdy Nicola Vettori objął zespół AZS UAM Poznań, ten zaczął nieoczekiwanie nawet z wyżej notowanymi ekipami. Teraz złapał zadyszkę. Po przegranej u siebie z Camper Wyszków 1:3 teraz poznaniacy ulegli na wyjeździe ekipie Pekpolu Ostrołęka, która dzięki temu wróciła na podium pierwszej ligi. Wynik 3:0 (25:20, 25:22, 26:24) to pierwsza przegrana akademików do zera od 13 października.

Poznaniacy początkowo prowadzili w Ostrołęce. W pierwszej partii wygrywali na pierwszej przerwie technicznej 8:7, w drugiej walczyli do remisu 15:15. Trzeci set przegrali na przewagi i mieli piłkę setową. Po tej porażce poznaniacy są na przedostatnim miejscu w tabeli.

Inne wyniki: Energetyk Jaworzno - MKS Będzin 1:3, BBTS Bielsko-Białą - Cuprum Lubin 1:3, Camper Wyszków - Czarni Radom 3:2, Ślepsk Suwałki - Kęczanin Kęty 3:2, Jadar Siedlce - Stal Nysa 3:0