Tarnowo Podgórne gości najlepszych w hokeju na trawie. Walka o mistrzostwo

Grunwald Poznań, AZS AWF Poznań, Start Gniezno i Pomorzanin Toruń zmierzą się w finałowym turnieju o halowe mistrzostwo Polski w hokeju na trawie. Najlepsze w kraju ekipy po raz pierwszy w historii gości w ten weekend Tarnowo Podgórne.
To właśnie w tej odmianie hokeja na trawie Polska jest światową potęgą, sięga po medale i liczy się w świecie. Kto okaże się najlepszą drużyną w kraju? Naprzeciw trzem wielkopolskim drużynom stanie jeden "rodzynek" spoza regionu - Pomorzanin Toruń. To zespół bardzo silny, ale głównym faworytem imprezy jest jednak Grunwald Poznań, który broni tytułu. - Wszyscy naokoło mówią, że moja drużyna dysponuje tak silnym składem, że nawet bez szkoleniowca powinna wygrywać - uśmiecha się trener wojskowych Jerzy Wybieralski. - Staram się mojej drużynie nie... przeszkadzać, ale jej pomagać. Zawsze apeluję o koncentrację od początku, choć z tym bywają niekiedy problemy.

- Drużyny, które ostatecznie zajęły miejsca od drugiego do czwartego, walczyły o to, aby w półfinale nie trafić na zdecydowanego faworyta - Grunwald - dodaje trener AZS AWF Poznań Jacek Adrian.

W sobotę o godz. 17 najpierw główny faworyt Grunwald Poznań zmierzy się z czwartym zespołem zasadniczej części rywalizacji Startem 1954 Gniezno. Dwie godziny później wicelider ligi AZS AWF Poznań zagra z trzecim w tej fazie Pomorzaninem Toruń.