Marcin Olejniczak pokonał medalistę olimpijskiego z Londynu

Zapaśnik Sobieskiego Poznań Marcin Olejniczak sprawił niespodziankę i pokonał w finale rozgrywanego w Raciborzu zapaśniczego Pucharu Polski samego Damiana Janikowskiego - brązowego medalistę ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie.
W ten sposób poznaniak Marcin Olejniczak wygrał rywalizację w kategorii 96 kg. W Pucharze Polski w stylu klasycznym na trzecim miejscu znalazł się także Tadeusz Michalik z Sobieskiego Poznań w kategorii 84 kg.

Wolniacy rywalizowali w Pucharze Polski w Międzyzdrojach i tutaj drużynowo najlepszy okazał się Grunwald Poznań. W swych kategoriach wagowych zwyciężali Rafał Statkiewicz w wadze 66 kg oraz Tomasz Rogisz w wadze 74 kg. W kategorii 100 kg najlepszy okazał się Robert Baran z Ceramika Krotoszyn. Wśród kobiet w wadze 63 kg zwyciężyła Monika Michalik z Grunwaldu.