Polki świętują złoty medal przy "Ona tańczy dla mnie"

Zabawa do hitu zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie" staje się powoli standardem świętowania wszelkich sukcesów sportowych. Polskie laskarki, które w Pradze wywalczyły złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, uczciły go właśnie takim tańcem.
Polska reprezentacja zdobyła złoty medal po wygraniu wszystkich spotkań praskiego turnieju: 7:0 ze Szwecją, 3:2 z Czechami, 2:0 z Portugalią, 3:2 z Białorusią i w finale 4:0 raz jeszcze z Czeszkami. Finał był niesamowity, gdyż to czeskie laskarki naciskały od początku, miały nawet rzut karny, obroniony przez polską bramkarkę Martę Kucharską. Potem Polki punktowały, dwa ostatnie gole strzeliły do pustej już bramki (Czeszki zdjęły bramkarkę) i po spotkaniu świętowały sukces do melodii hitu zespołu Weekend.

Trener Krzysztof Rachwalski mówi: - To wskazuje na to, że zachowały po meczu resztki energii.

Polskie laskarki wróciły teraz do kraju bardzo szczęśliwe. - To, co przeżyłyśmy, każda z nas zapamięta do końca życia. Dla mnie były to najwspanialsze chwile nie tylko w życiu sportowym - mówi kapitan polskiej drużyny Oriana Walasek. - Nasza determinacja, chęć zwycięstwa były ogromne. Czeszki naciskały, ale to my mamy złoto!

Bramkarka Marta Kucharska dodaje: - Nigdy się tak w życiu nie bałam, jak przed tym finałowym meczu. Nawet gdy prowadziłyśmy 2:0, nie byłam pewna, czy wygramy.

Joanna Wittke z polskiej drużyny dodaje: - Miałyśmy na trybunach kibiców, a to się bardzo przydaje i bardzo pomaga.

Dla tych kibiców Polski odtańczyły swój taniec, zachwycając praską halę wspaniałą radością i zabawą. Trener Krzysztof Rachwalski uważa, że choć w polskiej lidze kobiecego hokeja halowego grają tylko cztery drużyny i zawodniczki tych ekip nie prezentują osobno aż tak wysokiego poziomu, to gdy są razem, w jednej drużynie, wówczas ich moc znacznie wzrasta. - Gdy grają razem, stają się od razu niezwykle zmotywowane i mocniejsze, niezwykle odpowiedzialne za to, co robią - zauważa.

Teraz pytanie, czy i jak szybko uda się przełożyć sukces drużyny młodzieżowej na seniorską. - W zespole seniorek gra już sporo zawodniczek doświadczonych, które występują w ligach zagranicznych - mówi opiekujący się kobiecym hokejem na trawie Krzysztof Rachwalski. Zespół seniorek szykuje się do Mistrzostw Europy. W tym celu opuścił rozgrywki Ligi Światowej, w której grają tylko mężczyźni . Do następnej edycji jednak się zgłosi, gdyż stanowić ona będzie eliminacje igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. - Powalczymy o awans olimpijski - zapowiada Krzysztof Rachwalski.

Polska zaczyna się specjalizować w halowym hokeju, w którym liczą się już teraz i mężczyźni, i kobiety. - W tej odmianie jest łatwiej. Potrzeba mniej ludzi, łatwiej realizować zadania taktyczne i poukładać grę - mówi Krzysztof Rachwalski.

Młodzieżowa reprezentacja Polski laskarek na ostatnich pięciu turniejach mistrzowskich zdobyła pięć medali, a to jest już powtarzalność sukcesów i nie przypadek.