Młode polskie hokeistki w finale mistrzostw Europy. Awans po przerwie

Polska pokonała Białoruś 3:2 (0:1) i awansowała do finału rozgrywanych w Pradze młodzieżowych mistrzostw Europy w halowej odmianie hokeja na trawie.
Reprezentantki Polski poszły za przykładem męskiej kadry, która tydzień temu podczas turnieju w Austrii także zakwalifikowała się do meczu o złoto (uległa w nim gospodarzom). Polki jak burza przeszły przez fazę grupową, w której, jako jedyne na mistrzostwach, wygrały wszystkie mecze.

W półfinale zmierzyły się z Białorusinkami. Te z kolei wyszły ze swojej grupy z drugiego miejsca, ale bez przegranej. W pojedynku z biało-czerwonymi prowadziły nawet do przerwy, ale to podopieczne poznańskiego trenera Krzysztofa Rachwalskiego wygrały ostatecznie 3:2. Bramki dla polskiego zespołu zdobyły Magdalena Zagajska (w 34. i 35. minucie) oraz zawodniczka AZS AWF Politechnika Poznańska Joanna Wittke (26. min).

Polska broni w Pradze wicemistrzostwa Europy. Jej finałowym rywalem w niedzielę o godz. 14.30 będzie zwycięzca spotkania Rosji z Czechami.