Niezwykłe wzmocnienia trzecioligowca. Reprezentant Polski, ekstraklasowy obrońca...

Pięciokrotny reprezentant Polski Michał Goliński oraz znany z występów w Zagłębiu Lubin Łukasz Jasiński podpisali umowy z Nielbą Wągrowiec. Ich nowy klub broni się przed spadkiem z... III ligi!
- Oferta Nielby była najbardziej konkretna. Miałem kilka propozycji, wśród nich z ekstraklasy. Jednak do czerwca chcę być bliżej Poznania - mówi Michał Goliński. - Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać zawodnika o tak dużych umiejętnościach i ogromnym doświadczeniu. Wspólnie z Maciejem Scherfchenem Michał powinien wprowadzić więcej spokoju w nasze poczynania. Mam nadzieję, że ich doświadczenie pozwoli nam walczyć w każdym meczu o trzy punkty. To jest naszym wiosennym celem - uważa wiceprezes Nielby Maciej Dittmajer. - Nie wyobrażamy sobie w klubie powtórki wyników z jesieni. Co prawda przegraliśmy tylko cztery razy, ale rozczarowaliśmy kibiców - dodał.

Goliński jest wychowankiem Lecha Poznań, w ekstraklasie grał także w barwach Dyskobolii Grodzisk Wlkp. i Zagłębiu Lubin. Pięć razy wystąpił w reprezentacji Polski.

Drugim nowym graczem w Nielbie jest obrońca Łukasz Jasiński - w wielkopolsce znany zwłaszcza z występów w Warcie Poznań, a wcześniej gracz m.in. Wisły Płock i Zagłębia Lubin. Na koncie ma dwadzieścia meczów w ekstraklasie. - Pozyskanie Łukasza jest kolejnym sygnałem jak bardzo poważnie traktujemy rundę wiosenną. Jesienią traciliśmy zbyt wiele bramek. Mam nadzieję, że wiosną ta sytuacja się już nie powtórzy. Łukasz ma duże doświadczenie z boisk Ekstraklasy i I ligi. Chciałbym, aby wykorzystał w pełni swoje umiejętności, aby zostać liderem formacji defensywnej Nielby - uważa wiceprezes Dittmajer.

Goliński i Jasiński to niejedyni gracze Nielby z przeszłością w ekstraklasie. Barw dziesiątej drużyny III ligi bronią też Maciej Scherfchen (kiedyś m.in. Lech Poznań, Widzew Łódź, Ruch Chorzów i Arka Gdynia) oraz Karol Gregorek (dawniej napastnik Amiki Wronki).