Niespodzianka w Bydgoszczy. PTPS Piła przegrywa 0:3

Kiepski prezent sprawiły pod choinkę swoim kibicom siatkarki PTPS Piła. Do zera i wyraźnie uległy niżej notowanej drużynie Pałacu Bydgoszcz, a zwłaszcza jej gwieździe, Amerykance Rachel Adams..
Trener bydgoszczanek Rafał Gąsior wstawił do składu Emilię Muchę i Annę Grejman. To poprawiło jakość gry Pałacu, który prowadził z Piłą 8:4. Świetnie grała wówczas Rachel Adams. Przy zagrywce Serbki Tijany Malesević udało się odrobić straty, ale remis utrzymał się tylko do stanu 15:15. Końcówka należała do gospodarzy.

W drugim secie dobra gra blokiem pozwoliła PTPS Piła wyjść na prowadzenie 6:4. Pałac szybko to odrobił. Po atakach Amerykanki Rachel Adams i przy stanie 16:12 wydawało się, że to koniec walki w tej partii. Pilanki zdołały się jednak poderwać i wyjść na prowadzenie 18:17. Potem skasowały przewagę Pałacu 22:19 - zrobiło się 22:22. Walczyły dzielnie, ale uległy zwłaszcza atakom gwiazdy bydgoskiej drużyny Rachel Adams.

Amerykanka dała także popis w trzeciej partii, gdy przy swojej zagrywce ze stanu 7:2 doprowadziła aż do 13:2. Od tej pory pilanki już tylko goniły rywalki - bezskutecznie. Przedostatni w tabeli Pałac Bydgoszcz wygrał za komplet punktów z walczącym o miejsce w play-off PTPS Piła.

Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła 3:0

Sety: 25:20, 25:23, 25:21

PAŁAC: Schulz, Mazurek, Grejman, Adams, Much, Czyżnielewska oraz Kuehn-Jarek (libero), Martinez, Krzywicka

PTPS: Kuligowska, Martałek, Malesević, Lis, Krawulska, Katić oraz Wysocka (libero), Naczk, Paszek, Kajzer, Borek