Szymon Ziółkowski zrzucił 20 kg! To dieta " mniej żryj" - mówi

Mocno wyszczuplały i lżejszy od 20 kg pokazał się publicznie jedyny poznański mistrz olimpijski, młociarz Szymon Ziółkowski. - Postanowiłem wziąć się za siebie i ogarnąć - tłumaczy tę zmianę postury. Jak przełoży się ona na wyniki w sezonie 2013?
Mistrz olimpijski z 2000 roku tłumaczy: - Musiałem coś z sobą zrobić. Z wiekiem dźwiganie dodatkowych kilogramów stawało się coraz cięższe.

36-letni młociarz z Poznania ważył 136 kg. Teraz ma 116 kg. - Nie stosowałem żadnej specjalnej diety. Była to po prostu dieta "mniej żryj". Odstawiłem przy tym napoje gazowane, piwo i słodycze. Sam sobie współczuję, ale taki zgotowałem sobie los.

Już wcześniej mistrz rzutu młotem stosował diety, ale w efekcie jo-jo waga wracała. - Mam nadzieję, że tym razem się uda - mówi. Pytanie, czy nowa sylwetka Szymona Ziółkowskiego przełoży się na wyniki w nadchodzącym sezonie.

Poznański zawodnik będzie się do nich przygotowywał... na miejscu. - Nie wyjeżdżam tym razem na żadne zagraniczne zgrupowanie, ani do RPA, ani do Portugalii, ani nigdzie - mówi. - Najeździłem się już dość, po 300 dni spędzałem poza domem. Uznałem, że trenowanie w Poznaniu będzie lepsze nie tylko dla mojego organizmu, ale i psychiki.

Wcześniej Poznań nie zapewniał Szymonowi Ziółkowskiemu odpowiednich warunków. - Teraz mamy siatkę pod dachem i mogę ćwiczyć nawet przy złej pogodzie - wyjaśnia.

Najważniejsze imprezy lekkoatletyczne w 2013 roku to: mistrzostwa świata w Moskwie (10-18 sierpnia), Uniwersjada w Kazaniu (6-17 lipca), Zimowy Puchar Świata w rzutach w Castellon (w marcu) oraz Halowe Mistrzostwa Europy w Göteborgu, na których rzut młotem nie jest rozgrywany.