Rekord Guinnessa padnie w Poznaniu? O ile za wiosła chwyci minimum 200 osób

Minimum 200 osób ma przystąpić 12 stycznia do bicia rekordu Guinnessa w wiosłowaniu na sucho, czyli na ergometrze wioślarskim. To próba ustanowienia nowego rekordu Guinnessa.
Próba zostanie podjęta 12 stycznia w galerii Malta przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Certyfikat zostanie przyznany, jeśli minimum 200 osób przepłynie na jednym ergometrze po 500 metrów każda. Limit czasu na pobicie rekordu to 24 godziny.

W imprezie wezmą udział reprezentanci Polski na czele z obecnymi i byłymi medalistami igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania oraz prezesi polskich i wielkopolskich związków sportowych. Udział wezmą jednak także chętni poznaniacy.

Każdy, kto odwiedzi w tym dniu Galerię, będzie miał możliwość spróbowania sił podczas wyścigów. W przerwie między kolejnymi startami odbędzie się zbiórka do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy, którzy w tym dniu przyjdą do Galerii Malta w Poznaniu, będą mogli również wziąć udział w wyjątkowej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której wezmą również udział najlepsi poznańscy sportowcy.